Beata Warczakowska

Logopeda Neurologopeda


Witam Państwa na stronie mojego gabinetu.


Nazywam się Beata Warczakowska, jestem neurologopedą klinicznym, logopedą wczesnej interwencji logopedycznej, pedagogiem.

Zajmuję się diagnozą i terapią neurologopedyczną (diagnoza i terapia noworodków, niemowląt, dzieci do 3 roku życia), a także młodzieży i pacjentów dorosłych.

Ukończyłam m.in. 2- letnie Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu na Wydziale Nauk o Zdrowiu - Neurologopedia Kliniczna z Wczesną Interwencją Logopedyczną, Specjalistyczne Studium Neurologopedii w Fundacji Terapeutów Mowy Orator w Lublinie, 2-letnie Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim – Logopedia Ogólna, a także studia magisterskie na kierunku Pedagogika wychowania przedszkolnego w WSP w Częstochowie.


Kursy i szkolenia

Diagnostyka i terapia neurologopedyczna zaburzeń funkcji oralnych związanych z poborem pokarmów i nadawaniem mowy – dr A. Łada Centrum Mowy i Ruchu ELF Warszawa Karmienie dziecka z wyzwaniami – mgr M.Habik Wrocław
Terapia ustno-twarzowa i stymulacja sensomotoryczna - dr A.Regner Wrocław
Terapia logopedyczna dziecka z rzadkimi wadami genetycznymi – dr T.Kaczan Wrocław
Zastosowanie cyfrowego korektora mowy w terapii jąkania – Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie
Istota i terapia osób jąkających się – dr M.Chęciek Warszawa
Diagnoza i terapia zaburzeń mowy w przebiegu chorób OUN i neurodegeneracyjnych - prof. J.Panasiuk UMCS Lublin
Diagnoza i terapia dzieci z rozszczepami - Warszawa prof. D. Pluta – Wojciechowska
Praktyczna rehabilitacja głosu i mowy u osób po laryngektomii - dr Anna Żebryk-Stopa Wrocław UM


Doświadczenie zawodowe

Przez kilkanaście lat pracowałam na stanowisku logopedy w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim.
W ramach umowy z Łódzką Regionalną Kasą Chorych - prowadziłam konsultacje logopedyczne i neurologopedyczne dla dzieci , młodzieży oraz pacjentów dorosłych.
Pracowałam w szkole podstawowej oraz w przedszkolach - prowadziłam badania przesiewowe oraz konsultacje i prelekcje dla rodziców i nauczycieli. Współpracowałam z polską sobotnią szkołą w Glasgow w Szkocji – prowadziłam terapię logopedyczną dzieci dwujęzycznych.
Obecnie pracuję jako neurologopeda – specjalista wczesnej interwencji logopedycznej w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie.
Zajmuję się diagnozą i terapią dzieci od 0 do 3 roku życia. Są to przede wszystkim dzieci przedwcześnie urodzone , mające problemy z pobieraniem pokarmu , szczególnie noworodki i niemowlęta karmione przez sondę, dzieci mające problem z żuciem , gryzieniem, z opóźnionym rozwojem mowy. Pracuję także na stanowisku logopedy w ZSG NR 1 w Piotrkowie Trybunalskim . Przyjmuję w Przychodni SALVE w Łodzi – zajmuję się przede wszystkim diagnozą i terapią małych dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, a także dzieci z rodzin dwu- i wielojęzycznych. Moją pasją oprócz logopedii jest język francuski i rosyjski.
Systematycznie uczestniczę w kursach językowych prowadzonych przez native speaker ( głównie w Alliance Francaise) oraz szkoleniach wyjazdowych.
Znajomość języków obcych: j.francuski i j.rosyjski komunikatywny; j.angielski – średniozaawansowany.
W terapii najczęściej stosuję stymulacyjną metodę ustno-twarzową terapii regulacyjnej według koncepcji Castillo Moralesa, masaż logopedyczny, a także elementy karmienia terapeutycznego wg koncepcji NDT-Bobath.